Facebook Youtube

XVI. Ročník memoriálu Zuzky Krejčové & rámcové závody

XVI. Ročník memoriálu Zuzky Krejčové & rámcové závody

Za slunného, ale trošku větrného počasí se uskutečnil na Městském stadionu v Liberci již XVI. ročník Memoriálu Zuzky Krejčové v běhu na 800 m a společně s ním i rámcové závody (zejména sprinterský trojboj mužů a žen v bězích na 60 m, 100 m a 200 m a také vrhačský trojboj).

V hlavním závodě žen v běhu na 800 metrů došlo k velkému překvapení, kdy se z vítězství nakonec radovala mladičká Michaela Červínová z Lovosic (2:14,40 min), která v závěrečném finiši předběhla favorizovanou Dianu Mezuliáníkovou z Olympu. Vítězkou sprinterského trojboje se stala jablonecká Barbora Hůlková před naší Kateřinou Černou. V trojboji mužů zvítězil David Kolář před Janem Trafinou ml.

 

 

Memoriál Zuzany Krejčové

v běhu na 800 m je atletická soutěž v běhu na 800 metrů. Koná se každoročně od roku 2001 na počest talentované atletky Zuzany Krejčové, která zahynula 1. května 2000 při zásahu kladiva na atletických závodech v Turnově.

Závod se koná v Liberci každý rok většinou 8. května. Tento memoriál se zařadil mezi kvalitní závody, jelikož zde startují přední české závodnice. Rekord memoriálu drží Lenka Masná časem 2:02,19 min. z roku 2015.

www.wikipedia.org

Partneři

Liberecký kraj Český atletický svaz Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy Město Liberec Adidas Lion sport Eliprom
AC Slovan Liberec