Facebook Youtube

47. ročník Běhu na Českou chalupu ovládl Jakub Gräf

Krásné slunné počasí přilákalo velké množství startujících na 47.ročník Běhu na Českou chalupu, který je zároveň Memoriálovým závodem Mirko Gräfa. V hlavním závodě mužů, který startoval v Lidových sadech v 11.00 hodin, zvítězil Jakub GräfNejrychlejší člen libereckého Slovanu byl Martin Semerád s vynikajícím výsledkem 12:10, který, ač je ještě junior, zaběhl celkově druhý nejlepší čas. Nejlepších z domácích atletek byla dorostenka Barbora Košková za 16:00. V oranžových barvách našeho klubu dále výborně běželi: Vojta Galáč, Dušan Podroužek, Petr Urbánek a Petr Lajtkep. Za letošní výbornou propagaci a zajištění tohoto legendárního závodu je třeba poděkovat Aleši Gräfovi s rodinou a samozřejmě členům našeho atletického klubu.

Výsledky mládeže v běhu na 600 m naleznete ZDE
Výsledky dospělých v Běhu na Českou chalupu naleznete ZDE
 

Napsali o nás:
Michal Procházka - www.ceskybeh.cz

Více fotografií ze závodu naleznete ZDE

Foto: Jiří Kottas

Běh na Českou chalupu, memoriál Mirko Gräfa

Pravidelně první listopadový víkend, se koná běh na Českou chalupu, který je zároveň Memoriálem Mirko Gräfa, vynikajícího českého běžce a trenéra. Mirko Gräf za dob svého závodění porazil i Emila Zátopka, což se mu povedlo jako prvnímu atletovi v Československu.
Běh na Českou chalupu, jehož tradice čítá 44 let, se stal v roce 2012 ,,Memoriálem Mirko Gräfa“, za jehož prací stojí řada předních českých atletů běžců.
 
Vychoval například Tomáše Krutského, vynikajícího českého vytrvalce. Tomáš Krutský jako poslední Čech v roce 2000 zaběhl na dráze 5 kilometrů čas 13:51:49, na závodech ve Španělsku. Od té doby nikdo z Čechů pomyslnou hranici 14 minut na 5 km nepřekonal. Tomáš Krutský také drží rekord Běhu na Českou chalupu, který zaběhl taktéž v roce 2000 a čas 10:45 minut nikdo již 14 let nepřekonal!
„Na běhu na Českou chalupu se mi líbí jeho náročnost a rozmanitost...“ říká Karel Šebelka z AC Slovan Liberec.

Partneři

Národní sportovní agentura Český atletický svaz Město Liberec Liberecký kraj
V.Z.V. Směnárna Adidas Lion sport Eliprom Eliprom
AC Slovan Liberec