Facebook Youtube

50. Ročník Běhu na Českou chalupu odložen

Moc nás těší, že mnoho lidí i v této nejisté době využilo možnosti online přihlášení na letošní 50. ročník. Vzhledem k současné situaci však již téměř s jistotou můžeme říct, že se plánovaného 7.11. závod konat nebude. Pokud to bude jen trochu dávat smysl, moc si přejeme 50. ročník uspořádat v pozdějším datu. Ideálně ještě v letošním roce. Proto sledujte, jak naši FB stránku, tak událost závodu, kde pro Vás budou poskytovány nejnovější informace.
Všechny přihlášené závodníky budeme informovat na email uvedený v přihlášce minimálně týden před závodem.

❗️Důležité informace ❗️
V případě zrušení letošního ročníku, Vám bude přihláška převedena do dalšího pořádaného ročníku. Nikdo tedy o své startovné nepřijde.

Přejeme všem pevné zdraví a těšíme se, že se brzy potkáme na startu.

Běh na Českou chalupu, memoriál Mirko Gräfa

Pravidelně první listopadový víkend, se koná běh na Českou chalupu, který je zároveň Memoriálem Mirko Gräfa, vynikajícího českého běžce a trenéra. Mirko Gräf za dob svého závodění porazil i Emila Zátopka, což se mu povedlo jako prvnímu atletovi v Československu.
Běh na Českou chalupu, jehož tradice čítá 44 let, se stal v roce 2012 ,,Memoriálem Mirko Gräfa“, za jehož prací stojí řada předních českých atletů běžců.
 
Vychoval například Tomáše Krutského, vynikajícího českého vytrvalce. Tomáš Krutský jako poslední Čech v roce 2000 zaběhl na dráze 5 kilometrů čas 13:51:49, na závodech ve Španělsku. Od té doby nikdo z Čechů pomyslnou hranici 14 minut na 5 km nepřekonal. Tomáš Krutský také drží rekord Běhu na Českou chalupu, který zaběhl taktéž v roce 2000 a čas 10:45 minut nikdo již 14 let nepřekonal!
„Na běhu na Českou chalupu se mi líbí jeho náročnost a rozmanitost...“ říká Karel Šebelka z AC Slovan Liberec.

Partneři

Národní sportovní agentura Český atletický svaz Město Liberec Liberecký kraj
V.Z.V. Směnárna Adidas Lion sport Eliprom Eliprom
AC Slovan Liberec