Facebook Youtube

T-mobile Olympijský běh 2019

Liberec se připojí k pořádání Olympijského běhu

Ve středu 19. června vyběhne v jeden čas na počest založení Mezinárodního olympijského výboru po celé republice více než 80 tisíc běžců. Největší běžecká akce loňského roku, T-Mobile Olympijský běh, bude mít svůj závod i v Liberci. Všichni, kteří si chtějí v rámci oslav Olympijského dne zaběhnout, se mohou do 12. června přihlásit na www.olympijskybeh.cz.

Olympijský den se snaží po celém světě poukázat na to, že aktivní pohyb by měl být součástí našeho každodenního života. Nejinak tomu bude i v České republice, kdy se v rámci Olympijského dne uskuteční ve středu 19. června 81 běžeckých závodů po celé republice a k tomu dalších 280 běhů na školách.

Mezi nimi nebude chybět ani běžecký závod v Liberci, který chystá trasu na 6 kilometrů, která opět povede běžce po in-line okruhu kolem atletického stadionu v areálu Sport Park Liberec. Běžci mohou absolvovat také lidový běh na 3 kilometry. Připraveny budou i závody pro děti všech kategorií (0 – 15 let). Start dětských závodů bude v 16:00. Dospělí vystartují po celé republice ve stejný čas, tedy v 18:00.

Přihlášky do všech závodů probíhají jen do 12. června na www.olympijskybeh.cz. Startovné pro dospělé činí 150 Kč, pořídit si můžete v rámci startovného i olympijské tričko. Děti do 15 let běží v rámci dětských závodů zdarma. Svou účastí pomůže automaticky každý účastník České olympijské nadaci, která podporuje ve sportu děti ze sociálně znevýhodněných rodin.

Olympijský běh podporují i olympionici a známé osobnosti. Ambasadory projektu se stali biatlonistka Markéta Davidová a kajakář Jiří Prskavec. K nim se přidají také olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda, tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, šermíř Alexander Choupenitch nebo bývalá atletka Šárka Kašpárková.

Propozice letošního závodu k nahlédnutí zde:

 

Závodu konaného v Liberci se zúčastnilo 92 běžců a běžkyň.

Výsledky naleznete zde:

Partneři

Liberecký kraj Český atletický svaz Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy Město Liberec Adidas Lion sport Eliprom
AC Slovan Liberec