Facebook Youtube

Mistrovství ČR v přespolním běhu

V sobotu 25.listopadu se v malé obci Dlouhoňovice v blízkosti Žamberka konalo Mistrovství České republiky v přespolním běhu a výprava běžců AC Slovanu čítala 15 závodníků, kteří si nevedli vůbec špatně a přivezli jednu medaili a spoustu výtečných výkonů. Ale začneme popořádku, tak jak šel závodní den od mladších žákyň po juniory.

Jako první se na svoji dvoukilometrovou trať vydali mladší žákyně, kde svůj první mistrovský závod proměnila Nela Bohatá ve výborné 25.místo z 94. doběhnuvších závodnic. Poté na stejnou, tedy, dvoukilometrovou trať, nastoupili mladší žáci a bylo se opravdu na co dívat. Matěj Pávek a Vašek Macháček se po celou trať pěkně naháněli až si to nakonec rozdali v cílové rovince a byl z toho nejen stejný čas , ale i parádní páte a šesté místo. V závodě ještě startovali Radim Kuc a Adam Vojtíšek, kteří se umístili na 78. a 84. místě z devadesáti závodníků, kdy Radim bojoval až do konce a získal spoustu zkušeností v takto velkém závodě a Adam si prožil nepříjemné chvilky, ale i on si užil mistrovský závod. Po mladším žactvu přišla řada na starší žákyně. Na start se postavili Majdy Šlapáková a Šimonová. Majda Šlapáková ukázala jak velká je bojovnice a ať tři kilometry byly v závěru opravdu znát, tak vyválčila úžasné 22.místo, což je pro tuto více méně sprinterku skvělý výsledek. Majda Šimonová si z Dlouhoňovic odvezla 80.místo za statečný výkon a zkušenosti , které jednou určitě prodá. Po žákyních nastoupilo 93. starších žáků a mezi nimi i atletický novic David Šlapák, který začátkem listopadu překvapil vítězstvím v Běhu na Českou chalupu a tak mistrovský závod byl pro něj teprve druhým závodem a ve velmi kvalitním startovním poli obsadil po bojovném a statečném výkonu 24.místo , které je určitě úspěchem a doufejme i motivací se běhu začít více věnovat. Následovala první dospělá kategorie a to muži na mílařské trati. Zde startoval Vojta Galáč, který po svižném začátku se usadil kolem 25.místa a ve finiši vybojoval 23 příčku. Po vytrvaleckých tratí jak žen, tak můžů nastoupili k tříkilometrovému závodu dorostenky. Trať již byla značně rozblácená, ale to Báře Koškové a Emmě Horáčkové nevadilo. Barča si stupňovaným závěrem, ve své premiéře na takto velkém závodě, doběhla pro skvělé 27.místo. Emmča se pustila do závodu odvážně a i když ji v konci trochu docházeli síly, tak vyválčila 31.místo z 51.doběhnuvších závodnic. Mezi dorostenci obsadil parádní 6.místo Honza Málek, který trénuje na Sportovním gymnáziu v Jablonci, ale závodní za AC Slovan. Jako poslední se na svůj závod postavili junioři – Martin Semerád, Vojta Málek a Michael Smutný, na které čekalo šest kilometrů v už dosti rozbláceném terénu. Martin se hned od startu usadil v čelní skupině, a když v půlce závodu zrychlil pozdější vítěz Damián Vích, tak jediný Martin se ho udržel a spolu utekli zbytku pole. V závěrečném kole začal Martin ztrácet a z třetí pozice se mu každým krokem přibližoval novoměstský Křivda, který Martina 500m předběhl. I když v závěrečných metrech Martin v sobě našel ještě zbytky sil a zkusil ještě zaútočit , tak na stříbro už nedosáhl. Bylo z toho výborné třetí místo. Výtečný běh předvedl i Vojta Málek. Přes drobnou krizi v druhém, ze tří okruhů, našel svoji jistotu a sílu a v posledním kole se posunul až na parádní sedmou pozici. Třetím v pořadí libereckých závodníků byl Míša Smutný, který trpělivým během postupně sbíral jednoho závodníka za druhým a v cíli se objevil na lichotivém 28.místě.

Všem závodníkům patří díky za předvedené výkony a velká gratulace Martinovy k mistrovskému bronzu.