Facebook Youtube

121. ročník Běchovic

V neděli 24.září se liberečtí běžci postavili na start 121.ročníku nejdéle konaného běžeckého závodu v Evropě na desetikilometrové trati od slavného patníku 13 v Běchovicích na pražský Žižkov. Závod byl zároveň Mistrovstvím České republiky v silničním závodě na 10km.

Ve výčtu libereckých závodníků dáme přednost jediné ženě, kterou byla Lucie Samlerová, která v mistrovské soutěži žen obsadila 12.místo ve výrazném osobním rekordu na této trati 38:54. V kategorii mužů jsme měli troje zastoupení, kdy Vítek Pavlišta obsadil nepopulární čtvrté místo, když bojoval ve skupině o druhé místo, v čase 31:40. Na 23.místě doběhl Vojta Galáč, který si časem 33:53 o víc jak tři minuty vylepšil loňský čas. Na 40.místě doběhl Dušan Podroužek, ač věkem již veterán, v čase 35:29. V juniorech startovali Michal Smutný a Vojta Málek, kteří si vylepšili své loňské časy a doběhli za 36:15 a 37:42, což stačilo na 10. a 12.místo.