Facebook Youtube

Pět cenných kovů do Liberce

O uplynulém víkendu se v Třinci konalo mistrovství ČR dorostenců (16 a 17 let) a juniorů (18 a 19 let). Výprava z AC Slovan Liberec, která byla patnáctičlenná, dosáhla na pět cenných kovů a na další kvalitní finálová umístění.

Nejcennější medaili a titul Mistra ČR získal v juniorském sprintu na 100 m David Kolář. Ve finále zvítězil časem 10,83 s. Stříbrný kov si z Třince přivezl Filip Srbecký za druhé místo v chůzi dorostenců na 5000 m v čase 24:38,79 s. Tři bronzové medaile získali David Kolář v běhu juniorů na 200 m za čas 21,86 s a štafety juniorů na 4 x 100 m ve složení Král, Trafina, Kleprlík a Kolář časem 42,66 s a dorostenek na 4 x 100 m v sestavě Hoffmannová, Vildová, Merunková a Černá výkonem 50,48 s.

Pochvalu zaslouží i další závodníci, kteří se ve svých disciplínách probojovali do finále. Jan Trafina obsadil v běhu na 100m dorostenců páté místo výkonem 11,26 s. Na šesté příčky dosáhly dorostenky Kateřina Černá v běhu na 200 m za 25,79 s, Klára Hoffmannová ve skoku vysokém v novém osobním rekordu 166 cm a dorostenec Jan Trafina v dálce za 676 cm. Sedmé příčky obsadili Jan Král ve sprintu na 100 m juniorů 11,18 s, Jan Trafina v běhu na 200 m dorostenců 22,55 s a Eliška Krákorová v kladivu dorostenek výkonem 45,34 m (rovněž osobní rekord). Osmé místa obsadili Jan Král v běhu juniorů na 200 m 22,50 s a Anna Pelcová ve skoku o tyči dorostenek výkonem 305 cm. Bohužel, mistrovství vůbec nepřálo počasí. V sobotu byly všechny běhy na 100 m ovlivněny silným protivětrem, který většině běžců odfoukl mnohem lepší časy a nové osobní rekordy. V neděli atlety pro změnu zkrápěl déšť. Celkově lze z pohledu liberecké atletiky hovořit o úspěšném mistrovství.