Facebook Youtube

Finále extraligy se pomalu vzdaluje

Finále extraligy se pomalu vzdaluje

V pořadí druhé kolo 1.ligy mužů a žen se konalo za naprosto ideálních podmínek v Kolíně, kde si mnozí naši závodníci vylepšili svá osobní nebo alespoň letošní maxima. Bezvětří a krásný stadion nás přivítali už kolem deváté ranní. Liberečtí muži i ženy se vydali na své druhé letošní kolo s velkým množstvím omluvenek, takže se jim pomaličku vzdaluje vysněný cíl – postup do finále extraligy.

Naopak, ve snaze vyhnout se všední nudě a bojovat o střed tabulky, zabojujeme raději ve zbývajících dvou kolech o udržení. Jak liberečtí muži, tak ženy se v Kolíně shodně umístili na sedmé sestupové příčce, kterou si pojistili i celkově po druhém kole. Průběžné umístění je skvělým odrazovým můstkem pro záchranu, protože ostatní mohou usnout na vavřínech a my pořádně překvapit. Vždyť nás zbývající dvě kola čekají v domácím prostředí a toho musíme využít ! Pokud obě kola naše družstva vyhrají, je 100% jistota, že se i v příštím roce bude v Liberci závodit v první lize. Stačí jediné, nezávodit ve 12 závodnících, ale doufat, že na domácí kola nás bude v každém družstvu alespoň o pět víc …

Nikdo z nás přeci nechce příští rok jezdit po stadionech, kde za tretrama práší škvára. Je čas zabojovat a to hned za 14 dní v Liberci. Pojďme do toho !

Libor Dinga

Partneři

Národní sportovní agentura Český atletický svaz Město Liberec Liberecký kraj
V.Z.V. Směnárna Adidas Lion sport Eliprom Eliprom
AC Slovan Liberec