Facebook Youtube

Halová sezona je u konce, přinesla dvě medaile i nové zkušenosti

Prvním republikovým šampionátem v hale bylo již tradičně MČR ve vícebojích a chůzi, na němž jsme zaznamenali největší úspěch sezony. V kategorii žáků se o něj ziskem zlata na trati 3000 metrů chůze postaral Dan Mochal. Svěřenec trenéra Františka Páryse došel do cíle v obrovském osobním rekordu 14:45.59. Cenné zkušenosti nasbíralo během tohoto víkendu také naše vícebojařské duo Štěpán Pícha a Fanda Kadlec. Lépe se vedlo Štěpánovi, který si vylepšil osobáky ve čtyřech disciplínách a i díky skvělému závěrečnému kilometru se s novým osobním maximem 4876 bodů umístil na páté příčce.

 

O týden později začala v ostravské hale šňůra tří republikových šampionátů. Tím prvním bylo MČR dospělých, na němž nás vlivem absencí a zranění reprezentoval pouze Kuba Trafina, který si na krátkých překážkách vyrovnal osobní rekord a skončil čtvrtý v rozběhu.

 

Následovalo MČR dorosteneckých a juniorských kategorií, kde se podle předpokladů dařilo Ádě Mislerové, jež se na nejkratším sprintu umístila v čase 7.75 na čtvrtém místě. O velké překvapení se během druhého závodního dne postaral dorostenec Jonáš Havlín, který si na trati 800 metrů doběhl v čase 1:57.82 pro bronzovou medaili.

 

MČR žáků a žákyň bylo pro naše barvy ve znamení sbírání zkušeností. Justýna Kašparová na krátkých překážkách jen lehce zaostala za svým osobním rekordem a čas 9.43 znamenal 5. místo v rozběhu. Druhý závodní den přidala v tyči výkonem 243cm 14. příčku. V neděli se na šampionátu představil také Dan Mochal, který skončil na trati 3000 metrů v novém osobním rekordu 10:07.28 na 7. místě.

 

Všem děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně štěstí do venkovní sezony!

Partneři

Národní sportovní agentura Český atletický svaz Město Liberec Liberecký kraj
V.Z.V. Směnárna Adidas Lion sport Eliprom Eliprom
AC Slovan Liberec