Facebook Youtube

David Šlapák 11. na světovém juniorském šampionátu v Cali

O jeden z historicky nejlepších úspěchů libereckého klubu na mezinárodní scéně se postaral v kolumbijském Cali běžec David Šlapák. Na trati 3000m nejprve díky takticky výborně zvládnutému závodu postoupil z rozběhů v čase 8:11.55, čímž si vybojoval účast v nabitém světovém finále. V něm od začátku diktovali ostré tempo afričtí běžci a liberecký rodák sváděl bitvu především s Evropany. V cílové rovince díky silnému finiši udržel svou pozici před Španělem a Belgičanem, čas 8:18.55 ho tedy zařadil těsně za nejlepší světovou desítku. Oproti loňskému výsledku z mistrovství Evropy juniorů v Tallinnu si Šlapák na stejné trati polepšil o dvě příčky.

Výsledek Davida Šlapáka patří mezi nejvýraznější z celé české výpravy v Cali a pro talentovaného běžce je letošní sezona zlomová nejen díky tomuto čerstvému úspěchu. Stejně jako mnoho dalších českých atletů i svěřenec trenéra Jana Šebelky směřuje své cesty do USA, kde se v další sezoně bude připravovat a zároveň studovat na Butler University v Indianapolis.

Druhým libereckým závodníkem, který se světového juniorského šampionátu zúčastnil, byl Ondřej Gajdoš. Ten ovšem doplatil na náročné kolumbijské podmínky, které mu v kombinaci se zdravotními komplikacemi znemožnily dokončit rozběh závodu na 1500m. Obrovským úspěchem byl již splněný limit a Ondřej nasbíral spoustu zkušeností, které zúročí v následující sezoně, kdy bude stále závodit v juniorské kategorii.

Celý klub AC Slovan Liberec děkuje oběma závodníkům za reprezentaci a krásný zážitek.

Příprava reprezentantů Davida Šlapáka a Ondřeje Gajdoše byla podpořena z rozpočtu statutárního města Liberec.