Facebook Youtube

MČR v půlmaratonu a fenomenální Pavlišta

V závodě mužů naprosto suverénním způsobem obhájil titul z loňského roku liberecký Vít Pavlišta. Ten se ujal tempa hned od startu a dal jasně najevo, kdo je hlavním kandidátem na zlato. V polovině závodu se v mírném stoupání odpoutal a už svůj náskok na čele pouze navyšoval. V závěrečné čtvrtině závodu si pak v poklidu doběhl pro svůj sedmý titul v čase 1:06:31. Stal se tak historicky nejúspěšnějším závodníkem tohoto šampionátu. Dosud se v počtu prvenství dělil o tento primát s Róbertem Štefkem. Celkově pak získal již svou jubilejní desátou medaili z MČR v půlmaratonu. „Snažil jsem se běžet rovnoměrným tempem. Nezpomaloval jsem ani nezrychloval. V nepříjemném větru jsem byl opatrný,“ řekl vítěz těsně po doběhu.

Dalším libereckým závodníkem byl Martin Staněk, který doběhl na 40. místě v osobním rekordu 1:16:01.