Facebook Youtube

Mladí běžci na MČR v přespolním běhu se zlatem Ondry Gajdoše

V neděli 11.dubna se za pěkného slunečného dne konalo v Táboře Mistrovství ČR v přespolním běhu mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. Jako první se z libereckých závodníků na start postavil Erik Heczko v kategorii mladších žáků na trať 2 km. Byla to pro tohoto orientačního běžce velká atletická premiéra a byla vskutku velmi povedená. Po rozumném začátku se postupně prokousával dopředu a doběhl si pro výborné šesté místo. Můžeme se tedy těšit na další jeho závody. V kategorii starších žákyň se na start svého prvního opravdu velkého atletického závodu postavila Berenika Lajtkepová. Tato biatlonistka se do závodu vrhla odvážně a bez zábran a po celou dobu tříkilometrového závodu se držela v první půlce nejpočetnějšího startovního pole. I přes zpomalení ve třetím kole, kdy si vzal daň rychlejší začátek, udržela pěkné 42. místo ze 100 startujících. Mezi dorostenkami startovala Maruška Venclová, na kterou čekala tři kilometrová trať. Maruška dodržela pokyny trenéra Milana Ševčíka a rovnoměrným během, kdy v závěrečném kole sesbírala spoustu závodnic, si doběhla pro výborné 29. místo. Jako poslední se na start postavili dorostenci. Tento závod nás hodně zajímal, protože mezi favority na titul se řadil i Ondra Gajdoš, a zároveň s ním ještě byli na startu Ondra Šenk a Michal Gschwentner. Ondra Gajdoš, triatlonista a svěřenec Honzy Kubeše, se od začátku držel v čelní skupince, kde si počínal s přehledem a aktivně vyčkával na svoji chvíli. Ta přišla asi 500 m před cílem, kdy stupňovaným závěrem utekl svým soupeřům a přes závěrečný atak třineckého Mitrengy si doběhl pro zlatou medaili. Ondru Šenka s Michalem čekal první takto dlouhý závod, a tak opatrnost byla na místě. Postupem závodu se dostávali přes uvadající soupeře a oba dokázali v závěrečném kole ještě výrazněji zrychlit. Doběhli na 54. a 56. místě a byl to pro ně další pořádný impulz k tréninku.

Děkuji všem závodníkům za výborné výkony a přeji před hlavní sezonou zdraví a povedenou závěrečnou přípravu.