Facebook Youtube

Netradičně rozdělené MČR v krosu se zlatem Davida Šlapáka

Uspořádat v dnešní době závod není jednoduché, ale přes vše co se v současné době děje se podařilo uspořádat MČR v krosu. Bylo rozděleno do dvou dnů, kdy v sobotu závodili muži vytrvalci, ženy a juniorské kategorie. V neděli se pak na stejném místě představili muži mílaři, dorost, starší a mladší žactvo.

V sobotu závodila pouze Emma Horáčková v kategorii juniorek. Na Emmču čekaly dva dvoukilometrové okruhy s mírným, ale táhlým stoupáním. Od startu za to holky opravdu vzaly a Emmča, jak je jejím zvykem, šla do závodu s velkým odhodláním a začal ve vedoucí skupince. Přeci jen bylo nastolené tempo pro Emmču rychlé a postupně se propadala až k cílové 12 pozici.

Na neděli pořadatelé připravily pro každou kategorii dva běhy, aby mohlo závodit co nejvíce žactva a dorostu a zároveň se vyhovělo nařízením vlády. Bylo stále na co koukat a jako první šli z libereckých na start starší žáci Ondra Šenk a Michal Gschwentner, na které čekala trať o délce 3km. Pro oba to byl první takto významný závod a určitě nezklamali. Myslím, že Ondra překvapil sám sebe, a v pomalejším běhu obsadil 19.místo. Michal ve stejném běhu obsadil 34.místo, kdy nejspíš nervozita zapracovala víc, než by si Michal přál. V dorostencích jsme měli trojí zastoupení, kdy kluci běželi 4km. V B běhu nastoupil Kuba Peterka. Jeho výkon byl parádní, držel se v stále v popředí a v rozhodující fázi se vydal stíhat vedoucího závodníka a doběhl si pro druhé místo a v součtu s A během obsadil  24.místo. V A běhu startovali David Šlapák a Ondra Gajdoš. David patřil k velkým favoritům a svoji úlohu zvládl na výbornou. Od začátku si běžel své a rychlým tempem postupně odpojoval soupeře a s bezpečným náskokem si doběhl pro letošní pátý mistrovský titul. Ondra bohužel prodělal v týdnu před závodem virózu a jeho výkon tím byl poznamenán. Bojoval, v cíli toho měl evidentně plné zuby, ale na víc jak páté místo to nestačilo. Ale přeci jen to byly 4 kilometry a na to že zatím běhá tak krátce, tak byl super výkon. Jako poslední nastoupili na svůj start muži mílaři. I na ně čekala porce 4 kilometrů. Ve startovním poli byli Jirka Fiala a Martin Semerád. Jirka se toho vůbec nebál a usadil se v čelní skupině a držel se jak klíště. Až v posledním kilometru mu čelo závodu začalo postupně utíkat a Jirka si doběhl pro nečekané 11.místo. Martin neměl svůj den. Od začátku se trápil a nakonec doběhl na 39.místě.

Všem závodníkům blahopřeji a přeji jim zdraví a dobrou přípravu na nadcházející sezonu.