Facebook Youtube

Tři zlata z Gigantu

Víkend patřil v ostravské hale M-ČR dorostu a juniorů. Náš klub vyslal celkem 13 závodníků a závodnic a Z Ostravy se výprava vrátila se třemi zlatými medailemi a třemi „bramborovými“.

Stručně k tomu, jak to v Ostravě probíhalo. Jako první závodili junioři na 60m př. Dan Stádník předvedl osobák, ale nakonec k postupu do finále chyběla setinka a obsadil nepopulární 9.místo (první nepostupující). Kuba Trafina v dalším rozběhu bohužel na čtvrté překážce přetahovkou zavadil a skončil své učinkování kotrmelcem, ale naštěstí bez následků.

V bloku rozběhů na 60 m nejprve startovala Adéla Mislerová. Skončila čtvrtá v solidním čase 8,01 – to ale na postup nestačilo. Lea Jelínková po nemoci nebyla úplně v top formě a 8,05 bylo v rozběhu až sedmé místo. Mezi juniory se nejprve představil Tomáš Radostný, ale 7.21 na postup zdaleka nestačilo. Kryštof Jelínek bojoval s nějakou virózou, ale v blocích zázračně ožil a v osobáku 6,99 si zajistil finále. Tady pak ještě setinku ubral a skončil na tom „populárním“ bramborovém stupínku.

V rozběhu na 800 m si Denisa Folková s přehledem doběhla pro finále systémem start – cíl a stejně snadné si vítězstvím v rozběhu na 400 m zajistila finále Magda Šlapáková.

V běžeckých finále jsme měli největší želízko v ohni na 3000m juniorů. David Šlapák úlohu favorita zvládnul a po dvou kilometrech  si zrychlil a nikdo ze soupeřů nestíhal reagovat. Tak už první den se nám zazlatilo.

V technikách jsme měli zastoupení ve vertikálních skocích. V sobotu skákala Katka Stuchlíková, ale bohužel nezopakovala výkon z halové středy a 286 cm představovalo trošku zklamání a celkové dělené 8.místo mezi juniorkami. V neděli ve stejném sektoru Skákal Dan Petrželka a vedl si podstatně lépe. Bohužel na pokusy na tom byl z trojice, která skočila 468 cm nejhůř, a tak osobák mu zajistil opět „bramborovou“. Škoda jen 1.pokusu na 476 cm – moc nechybělo a mohlo to tam zůstat a bylo by stříbro. Ve výškařském sektoru se pak Honza Demel trošku trápil a 185 cm znamenalo mezi juniory 8.místo.

V rozbězích na 200 m se nakonec představil Tomáš Radostný díky mnoha odhláškám (mj. jsme po 60 radši stáhli i Kryštofa, aby štafetu dal naplno). Z druhé dráhy docela dobře odstartoval, ale nakonec v druhé stovce se osobák rozplynul, ale bylo to solidních 23,12.

V běžeckých finále jsme čekali další medaile. A vyšlo to. Denisa zopakovala takticky bezchybný výkon z rozběhu a pro zlato si doběhla s naprostým přehledem v čase 2:13,02 . Horší pozici měla ve finále na 400 m Magda, ale také předvedla výborný a takticky bezchybný běh. Tři soupeřky byly ale lepší, a tak uzavřela naší „bramborovou“ sbírku za halový osobák 57,43 s. Emma Horáčková byla v týdnu před mistrovstvím nemocná a i když se soustředila jen na 1500 m (trojku v sobotu radši neběžela), bylo to ještě znát. Ale zkusila zabojovat a běžet v kontaktu s vedoucí skupinou, ale síly postupně docházely a závod dokončila za 5:11,76 na 13. místě. Ve stejném finále dorostenců to David udělal úplně stejně jako na trojce. Prostě jim dvě kola před cílem utekl a v čase 4:02,41 si přiběhl s téměř dvousekundovým náskokem pro druhé zlato.

Závěrečné štafety byly především u holek hlavně sbíráním zkušeností. Sice už ty předávky byly lepší než na KP, ale k dokonalosti je ještě pořádný kus. Hlavně, že si vzájemně neublížily a dvě štafety i porazily. To kluci na tom byly trošku líp, ale bohužel na poslední předávce nechali min. vteřinu, ale i kdyby to bylo bez chybičky, tak by to asi na vyrovnané první tři štafety nestačilo. Poslední závod mistrovství nám tedy přinesl 5.místo za čas 1:32,50.

Za týden do stejné haly zamíří menší výprava na M-ČR mužů a žen a upřímně řečeno tady asi medaile zpět nepovezeme. Ale osobáky by to být mohly a ve štafetě kluků se může stát cokoliv a rozhodně dopředu flintu do žita neházíme.