Facebook Youtube

Mistrovství Čech dorostenců

V sobotu 14. září se konalo na pražské Slavii Mistrovství Čech družstev, ke kterému nastoupilo v kategorii dorostenců 13 družstev. Všechna tato družstva se kvalifikovala ze svých krajských přeborů jako vítězové nebo vícemistři, a proto se dalo očekávat tvrdé a kvalitní atletické zápolení. Naši atleti jeli na závody s nelehkým cílem. Probojovat se do pětice nejlepších a získat tím postup na MČR družstev do Ostravy. 
Závody pro náš tým zahájil výborně Petr Lank, který nám byl oporou po celou sezónu. Výkonem 56,03 m ovládl kladivářskou soutěž. Další úspěch přidali naši sprinteři, kteří v plné sestavě postoupili do finále A na 100 m. Tomáš Radostný ve velké konkurenci zaběhl 11,33 s a jeho tréninkový kolega Kryštof Jelínek dokonce 11,30 s. Bohužel se k nim nepřidal David Čechtický, který nevydržel vyčkávání startéra a vystartoval dříve. 
V oné chvíli jsme se začali všichni bát o výsledek. Neboť se nám nedařilo v technických disciplínách a naši soupeři nám začali bodově výrazně utíkat. Naši naději udrželi sprinteři na 200 m (Čechtický, Radostný), dále Kryštof Jelínek na 300 m překážek, který úžasným osobním rekordem 39,65 s doběhl 4., a dlouhotraťaři Martin Marini (na hostování z Rumburka) a Eduard Fojtíček (starší žák), kteří na trati 2000 m překážek vybojovali 9 bodů. 
Náskok na soupeře jsme stáhli, ale stále jsme drželi osmou, tedy nepostupovou, příčku. Naší poslední nadějí byli běžci dlouhých tratí (Šlapák, Schejbal, Stádník a Pávek - také ještě žák) a štafety. Na každé z dalších disciplín bylo vidět, že chlapci ze sebe vydávali všechno. A když naše "A" štafeta na 4x100 m (Čechtický, Radostný, Jelínek, Kováč) zvítězila a "B" štafeta (Mašek, Beníček, Faistauer, Ševčík) doběhla 8. (dohromady 14 bodů), začali jsme věřit, že se zpět na 5. místo probojujeme.
Po závěrečných štafetách na 4x400 m jsme upřeně hleděli k reproduktorům rozhlasové kabiny. Celkové výsledky dívek byly oznámeny hned, ale počítání u chlapců trvalo velmi dlouho. Jméno našeho oddílu nezaznělo na 5. místě, ani na 4. místě, a my jsme nemohli uvěřit vlastním uším. Jsme 3.! 

Tento naprosto nepředvídatelný úspěch nás ohromil a radost celého týmu zazněla nad celým stadionem.

Kompletní výsledky najdete na webu atletiky.

Držte nám tedy palce 28. září, kdy v ostravských Vítkovicích proběhne Mistrovství České republiky družstev dorostu. Doufáme, že se nám opět povede zmobilizovat naše síly a společně s vynikajícími závodníky z Rumburka, kteří za nás opakovaně hostují, dokážeme uspět mezi osmi nejlepšími dorosteneckými družstvy v České republice.

Matěj Chvála

Partneři

Liberecký kraj Český atletický svaz Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy Město Liberec Adidas Lion sport Eliprom
AC Slovan Liberec