Facebook Youtube

Zlato a bronz stejně jako loni, halovka ukázala hlavní naděje

Letošní halová sezona je u konce. Stejně jako v loňském roce přinesla suverénní chodecké zlato Dana Mochala a dále vícebojařský bronz i nespočet zkušeností do dalších let.

 

Prvním republikovým šampionátem v hale bylo již tradičně MČR ve vícebojích a chůzi. V dorostenecké kategorii si na trati 5000 metrů naprosto jednoznačně došel pro titul svěřenec trenéra Františka Páryse Dan Mochal. Kromě toho, že Dan prodloužil svou mistrovskou nadvládu, došel ve skvělém čase 23:57.05, který je nejen jeho novým osobákem, ale také oddílovým rekordem.

Divácky velmi atraktivní souboj sváděli letos naši vícebojaři. Podle očekávání z něj nakonec lépe vyšel Štěpán Pícha, který díky novému osobáku 5207 bodů, vybojoval bronz a nový oddílák k tomu. Jen dvě příčky za ním skončil rovněž v novém osobním maximu 4881 bodů stále se zlepšující Fanda Kadlec.

Šňůra halových šampionátů pokračovala MČR dospělých, na němž jsme letos vinou několika zranění měli bohužel pouze jednu zástupkyni. Majda Šlápáková si na půlce po vydařeném rozběhu zajistila finále, ve kterém doběhla osmá. Náplastí a dobrým příslibem do budoucna byly výkony dorostenců a juniorů na následném Gigantu, ze kterého jsme se vrátili se dvěma čtvrtými místy z půlky a výšky. Naše "nová" výškařská posila David Kožíšek bohužel nepotvrdil roli favorita a s výkonem 191 cm se mezi juniory musel spokojit s nepopulárním 4. místem. Skvěle načasovanou formu předvedla na půlce dorostenek Áďa Šeflová, která skončila v novém osobáku 2:15.23 rovněž na 4. místě. O jednu příčku hůř se v tyči umístil s výkonem 4.52 metrů Štěpán Pícha a v dálce k tomu přidal za 6.57 metrů ještě 6. místo.

Ve stejný víkend bojovali v jablonecké hale a nedalekém Srnčím dole o republikové medaile také veteráni. Nejlépe se dařilo Mirkovi Hanelovi, který bral na půlce stříbro. Bronzové medaile vybojovali v břemenu Honza Bakala a na trojce chůze Martina Netolická. Honza k tomu přidal ještě čtvrté místo v kladivu. Pátou a osmou příčku doplnili v trojskoku, respektive v dálce Karel Šebelka a čtvrté a osmé místo v disku a na kouli ještě Zdeněk Kašpar.

Na žákovském šampionátu jsme měli pouze dvoučlenné zastoupení. Pro běžkyni Amelii Dahmani i výškařku Anetu Koželuhovou bylo MČR především ve znamení zisku cenných zkušeností na republikové scéně.

 

Všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme vydařenou jarní přípravu! 

Partneři

Národní sportovní agentura Český atletický svaz Město Liberec Liberecký kraj
V.Z.V. Směnárna Adidas Lion sport Eliprom Eliprom
AC Slovan Liberec