Facebook Youtube

Z dosavadních MČR máme kompletní medailovou sbírku i řadu finálových umístění

Prvním venkovním republikovým šampionátem byl již tradičně ten vícebojařský, na němž se představila čtveřice našich závodníků. Podle tabulkových předpokladů na něm nejvíce zazářil Štěpán Pícha, který si kromě nového osobáku v hodnotě 6699 bodů odvezl také zaslouženou bronzovou medaili. O tři příčky za ním skončil rovněž v novém osobním maximu Franta Kadlec (5940b.). Mezi juniorkami dokončila sedmiboj na 10. místě Ema Landová (3962b.) a na stejné příčce se umístila v dorostenkách také Leona Košková (4492b.).

 

O dva týdny později hostila pražská Juliska nejpočetnější šampionát, a sice MČR dorostu a juniorů. Z naší dvanáctičlenné výpravy se vedlo nejlépe Kubovi Peterkovi, který si na pětce doběhl pro svou premiérovou republikovou medaili v čase 15:20,80. S nepopulárním čtvrtým, ale přesto skvělým umístěním se musel na půlce spokojit dorostenec Jonáš Havlín, pro nějž byl čas 1:56,12 novým osobákem a velkým příslibem do dalších let. Bramboru si odvezlo také naše sprinterské štafetové kvarteto ve složení Pícha, Jech, Kadlec a Wolf, které doběhlo v čase 43,46 s čtvrté. Multitalentovaná Áďa Mislerová letos absolvovala republikový trojboj. Nejlépe si vedla tradičně na nejkratším sprintu, kde byla ve větrném finále v čase 12,53 s pátá, v dálce skončila s výkonem 556 cm osmá. Honza Jech si v rozběhu na dlouhých plotech zaběhl nový osobák 55,70 s, ve finále už mu síly došly, ale i tak z toho byl skvělý čas pod 56 sekund a sedmé místo mezi velkou konkurencí. Mezi dorostenkami se do finále osmistovky probojovala díky novému osobáku 2:17,08 také Áďa Šeflová, ve finále z toho poté byl o něco horší výkon a rovněž skvělá sedmá příčka.

 

Sérii MČR zakončil souboj o republikové tituly pro závodníky do 22 let v Ostravě. Podle očekávání byly naše barvy nejvíce vidět díky Davidu Šlapákovi, který ovládl taktický běh na 1500 metrů. Ačkoliv mu tento styl závodění není nejbližší a jak sám říká, "není žádný rychlík", tak si zkušeně pohlídal finiš a v čase 3:57,29 slavil už osmý republikový titul. Kromě toho musíme ocenit také skvělé čtvrté místo Kuby Peterky na steeplu. Kuba se statečně popral s o něco starším startovním polem a do cíle doběhl v novém osobáku 9:19,75. Sobotní postup do finále si na dlouhých překážkách zkušeně pohlídala Majda Šlapáková, druhý den se jí už tolik nepovedl, ale 6. místo na MČR se rozhodně počítá.

 

Všem našim závodníkům děkujeme za krásnou podívanou. Zanedlouho se těšíme na MČR dospělých v Táboře a zářijový žákovský šampionát v Břeclavi.

Partneři

Národní sportovní agentura Český atletický svaz Město Liberec Liberecký kraj
V.Z.V. Směnárna Adidas Lion sport Eliprom Eliprom
AC Slovan Liberec