Facebook Youtube

MČR mužů a žen v Hodoníně

Pro mnoho atletů se během uplynulého víkendu v jihomoravském městě uskutečnil jeden z vrcholů sezóny. Liberecké barvy na šampionátu hájila celkem desetičlenná výprava, z hvězdně obsazené akce si odvážíme dvě medaile a také dva splněné limity na MS juniorů.

První den byl pro nás ve znamení zisku dvou medailí na sprinterských tratích. David Kolář potvrdil papírové předpoklady a na trati 100m doběhl druhý za národním rekordmanem Zdeňkem Stromšíkem🥈. David ve větrném finále předvedl skvělý čas 10.38 (+ 3,6 m/s) a výrazně si tímto výkonem řekl o místo v reprezentační štafetě na 4x100m pro nadcházející ME v Mnichově.

Další očekávanou disciplínou byla krátká štafeta, kde jsme opět potvrdili, že máme řadu skvělých sprinterů a na republikových šampionátech se jim pravidelně daří. Kvarteto ve složení Nguyen Ngoc T., Trafina Jan, Trafina Jakub a Kolář D. si v čase 42.07 doběhlo i přes komplikovanou poslední předávku pro bronz🥉.

Během druhého dne se o krásný zážitek postarala dvojice vytrvalců David Šlapák a Ondra Gajdoš. Oba, věkem stále ještě junioři, předvedli ve skvěle obsazeném závodě na 1500m úžasný výkon a svými časy vyhověli nominačnímu kritériu na MS juniorů v Kolumbii! Ondra předvedl i týden po juniorském šampionátu opět skvělý finiš a obsadil mezi dospělými časem 3:42.82 úžasné 4. místo. David finišoval dvě příčky za ním v čase 3:43.15 a doběhl si tak už pro druhý limit, již začátkem sezony splnil nominační kritérium na trati 3000m.

Další skvělé umístění přidal Jan Trafina, který znovu ukázal, že mimo sprintů je i dálka jeho silnou disciplínou a díky novému osobnímu rekordu 724cm obsadil skvělé 5. místo. O jednu příčku horší umístění zaznamenal v hodu kladivem výkonem 58m Petr Lank. Své osobní maximum si na trati 400m překážek opět vylepšil Jakub Trafina a obsadil tak s časem 53.65 v silné konkurenci 10. místo.

I v dalších disciplínách naši závodníci zaznamenali skvělé výkony:

Denisa Folková- 2:13.00, 13.místo

Vojtěch Galáč - 1:57.85, 19. místo

Kateřina Chrpová - 59.72, 21. místo

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně štěstí do zbytku sezóny!