Facebook Youtube

Mistrovství České republiky v krosu

V sobotu 23.11. se v golfovém resortu v Dříteči konalo mistrovství České republiky v krosu pro juniory a dospělé. Zajímavou trať plnou zatáček a terénních vln pořadatelé vytyčili přímo mezi golfovými greeny. Před hlavními závody proběhl druhý ročník finále Běžeckého poháru, kdy spolu soupeří krajská družstva. Z našeho oddílu běželi dorostenky Majda Šlapáková a Kiky Janecká, které dopomohli k devátému místu Libereckému kraji. Poté už  vystartovali muži na mílařskou trať 4km. Martin Semerád se od začátku držel v čelní skupině a doběhl na výborném 13.místě. V popředí se celou dobu držel také Vojta Galáč, který do cíle dorazil o nějakou tu vteřinku později na 17.místě a vylepšil tak své loňské umístění velice příjemným výkonem. Třetím do party byl Honza Čížek, pro kterého to bylo první MČR v životě a předvedl letos svůj nejlepší závod a postupně se propracoval až na 43.místo. Škoda, že z důvodu nemoci nemohl obhajovat loňské stříbro David Kučera.

V mužích vytrvalcích na 10km velice sympaticky zazávodil Michael Smutný. Zaběhl si nejlepší čas na desítku a vyrovnaným tempem se probil až k 18.místu z 29.startujících, kdy v konci sbíral jednoho soupeře za druhým. V juniorkách se vydala na 4km dlouhou trať Emma Horáčková, kdy natěšená na závod trochu přepálila začátek a v konci, kdy ji už scházely síly , vydřela 19.místo. Získané zkušenosti však ještě v budoucnu zúročí. Jako poslední se na svou šesti kilometrovou trať vydali junioři, mezi kterými byl David Šlapák. David potvrdil svoji vzrůstající výkonnost a po taktickém výkonu, kdy se držel v čelní skupině a jednotlivá kola zrychloval , dokázal v konci přejet jednoho z papírových favoritů a doběhnout si pro nečekané 4.místo, které jak se později ukázalo mělo velice příjemnou dohru. Všichni závodníci předvedli skvělé výkony a za mě musím říct, že mě až mile překvapili a doufám, že je to nakopne do přípravy na novou atletickou sezonu.

A jak bylo naznačeno, tak se v pondělí David Šlapák dozvěděl, že svým umístěním si vysloužil nominaci na mistrovství Evropy v krosu, které se bude konat 8.prosince v Lisabonu. Tak držte Davidovi palce, protože to bude pro tohohle bažanta úžasný zážitek a motor do let dalších.

Honza Šebelka

Partneři

Liberecký kraj Český atletický svaz Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy Město Liberec Adidas Lion sport Eliprom
AC Slovan Liberec