Facebook Youtube

Jeden bronz a dvě „brambory“

O posledním únorovém víkendu se konalo mistrovství ČR dorostů a juniorů v hale. Toto mistrovství hostila hala Otakara Jandery v pražské Stromovce. Z našeho oddílu závodilo celkem 18 atletů a atletek.

Některým se dařilo více, některým méně, jak už to ve sportu bývá. Určitě spokojená se z Prahy vrací Majda Šlapáková, které přechod ze starších žákyň do kategorie dorostenek vyšel skvěle. Po sobotním vítězství v rozběhu vybojovala v nedělním finále na 400 m bronz v novém osobním rekordu 57,61s. Dvě nepopulární čtvrtá místa si připsali v tyčce juniorů Daniel Petrželka za výkon 416 cm a štafeta dorostenců na 4x 200 metrů, která běžela ve složení Michal Ševčík, Kryštof Jelínek, Martin Sedlmayer a Tomáš Radostný. Štafetě k medaili chybělo pouhých devět setin sekundy. Sluší se také připomenout i čtvrté místo Páji Cinkánové na 3 000 m chůze juniorek – 18:18,28 min. Chodecké disciplíny se konaly v předstihu již 10.2.

Páté místo mezi dorostenci v běhu na 1500 metrů vybojoval David Šlápák (4:15,52). Dvě sedmá místa v juniorkách vybojovala Ema Horáčková v běhu na 3000 metrů (11:15,93) a Kateřina Stuchlíková ve skoku o tyči za výkon 285 cm.