Facebook Youtube

Pavla Cinkánová čtvrtá na MČR juniorek v chůzi.

Hala Otakara Jandery v pražské Stromovce již tradičně přivítala v neděli 9.2.2020 nejlepší chodce a chodkyně mládežnických kategorii, kteří se zde utkali o mistrovské tituly.


Zástupkyně našeho klubu Pavla Cinkánová si účast zajistila splněním limitu již v závěru loňské sezóny a tak se spolu s dalšími soupeřkami mohla postavit na start závodu na 3 000 m. V kvalitním a dramatickém závodě Pavla obhájila svoje loňské 4.místo, letos však k tomuto umístění bylo potřeba zajít o více jak minutu lépe, než před rokem. Bohužel, ani Pájin nový osobní rekord 17:11,78 nestačil na vytouženou medaili. V závodě zvítězila Jana Zikmundová z Turnova před Denisou Pánkovou z Frýdku-Místku a Míšou Baklíkovou ze Škody Plzeň. Plzeňská závodnice v závěru doplatila na počáteční rychlé tempo, v posledních kolech se k ní Pája výrazně přiblížila, v cílové rovince však Baklíková o několik kroků bronzovou pozici uhájila.


Pro Pavlu to byl vlastně poslední závod o mistrovské medaile v hale, příští rok již postoupí do kategorie žen (MČR v chůzi v hale pro dospělé vypsáno není). Před Pájou je teď příprava na letní část sezóny, jejímž vrcholem by mělo být MČR juniorek na 10 000 m chůze v Ostravě. A samozřejmě i účast na chodeckých závodech pro I.ligu žen, kde spolu s Martinou Netolickou bude určitě sbírat pro naše družstvo cenné body.

Partneři

Liberecký kraj Český atletický svaz Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy Město Liberec Adidas Lion sport Eliprom
AC Slovan Liberec