Facebook Youtube

Obrovský úspěch Víti Pavlišty

V neděli 5.5.2019 se na MČR v maratonu postavilo na start kvarteto libereckých atletů, a rozhodně se v několikatisícovém davu neztratilo.
Martin Staněk s číslem 115 bohužel neustál krizi na 29km a závod nedokončil. Doufejme, že je to jen daň z 1.maratónského závodu a za rok ho uvidíme opět na startu.
Robert Heczko s číslem 152 zaběhl 2:41:17 a skončil celkově 67. U Roberta se projevil tréninkový výpadek kvůli zranění, ale i tak se vypořádal se závodem dobře a i přes dlouho trvající krizi závod nezabalil.
David Pavlišta s číslem 155 nádherným časem 2:35:29 a celkově skončil 37. v rámci MČR dokonce 9. David celou sezónu ukazuje, že mu svědčí tréninky od bráchy a ukázal to i tady. Fantastický osobní rekord a skvěle zaběhnutý závod jsou toho důkazem.
Vít Pavlišta se startovním číslem 23 zaběhl fenomenálních 2:16:29 a skončil celkově 14. a v rámci závodu MČR 1.! Neuvěřitelné překonání osobního rekordu a titul mistra republiky. V závodě porazil i odvěkého soupeře Jirku Homoláče. Díky skvěle zaběhnutému maratonu, s průměrným časem 3:13/km, splnil B limit na MS v atletice v Dauha. 

Je nutné doplnit, že čas 2:16:30 je:
- novým oddílovým rekordem
- novým krajským rekordem (doposud Miroslav Bauckmann z LIAZu Jablonec  2:17:03 z roku 1985)
- svým časem se Víťa zařadil do první dvacítky nejlepších českých maratonců všech dob.

Víťo Gratulujeme!

Partneři

Liberecký kraj Český atletický svaz Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy Město Liberec Adidas Lion sport Eliprom
AC Slovan Liberec