Facebook Youtube

Obrovský úspěch Víti Pavlišty

V neděli 5.5.2019 se na MČR v maratonu postavilo na start kvarteto libereckých atletů, a rozhodně se v několikatisícovém davu neztratilo.
Martin Staněk s číslem 115 bohužel neustál krizi na 29km a závod nedokončil. Doufejme, že je to jen daň z 1.maratónského závodu a za rok ho uvidíme opět na startu.
Robert Heczko s číslem 152 zaběhl 2:41:17 a skončil celkově 67. U Roberta se projevil tréninkový výpadek kvůli zranění, ale i tak se vypořádal se závodem dobře a i přes dlouho trvající krizi závod nezabalil.
David Pavlišta s číslem 155 nádherným časem 2:35:29 a celkově skončil 37. v rámci MČR dokonce 9. David celou sezónu ukazuje, že mu svědčí tréninky od bráchy a ukázal to i tady. Fantastický osobní rekord a skvěle zaběhnutý závod jsou toho důkazem.
Vít Pavlišta se startovním číslem 23 zaběhl fenomenálních 2:16:29 a skončil celkově 14. a v rámci závodu MČR 1.! Neuvěřitelné překonání osobního rekordu a titul mistra republiky. V závodě porazil i odvěkého soupeře Jirku Homoláče. Díky skvěle zaběhnutému maratonu, s průměrným časem 3:13/km, splnil B limit na MS v atletice v Dauha. 

Je nutné doplnit, že čas 2:16:30 je:
- novým oddílovým rekordem
- novým krajským rekordem (doposud Miroslav Bauckmann z LIAZu Jablonec  2:17:03 z roku 1985)
- svým časem se Víťa zařadil do první dvacítky nejlepších českých maratonců všech dob.

Víťo Gratulujeme!

Partneři

Liberecký kraj Český atletický svaz Národní sportovní agentura Město Liberec Adidas Lion sport Eliprom
AC Slovan Liberec