Facebook Youtube

David Kučera stříbrný na MČR v krosu

V sobotu 24.11. se uskutečnilo v příjemném areálu Alfrédov nedaleko Stříbra MČR v krosu. Tratě nebyly nikterak náročné, jak profilem, tak povrchem tratě. A když i počasí bylo k běžcům nakloněno, tak se dalo čekat, že dnes to bude rychlé. A bylo.

Závody odstartovala novinka v podobě mezikrajových štafet na 4 x 1km v kategoriích mladší žactvo, starší žactvo a dorostu, kdy za každé družstvo startovali dvě dívky a dva chlapci a to v libovolném pořadí. Z našeho oddílu byli do štafet nominovány starší žákyně Majda Šlapáková a Kristýna Janecká společně s Davidem Šlapákem, kdy spolu s Honzou Kopřivou z Lípy doběhli na osmém místě. V dorostu startovala Emmča Horáčková, která dopomohla štafetě k devátému místu.

Na muže mílaře čekaly dva dvoukilometrové okruhy. Na start se postavili David Kučera a Vojta Galáč. A bylo se na co dívat. David předvedl, po trochu utrápené sezóně, nádherný výkon, kdy jako jediný byl schopen konkurovat vítěznému Janu Frišovi z pražské Dukly a po zásluze si doběhl pro stříbrnou medaili. Vojta rozběhl závod na úrovni první desítky, ale v prostřední části, se propadl (chtělo by se napsat, jako již tradičně), aby závěrečným finišem vybojoval 19.místo, což pro úplnost bylo v první třetině startovního pole.

Další kategorií, kde jsme měli zastoupení, byli junioři, kteří absolvovali 6km. Na startu nechyběl Martin Semerád, který obhajoval loňský bronz a nováček na takto významné akci Jirka Fiala. Martin se první kolo držel v čelní skupině a v náběhu do kola druhého se zrychlením snažil pole roztrhat. Martina to stálo pár sil a postupně se začal propadat a do cíle doběhl na devátém místě. Jirka předvedl výkon, na který v současné době má, a se šesti kilometry se popral výborně, kdy dokázal v závěru vylepšit umístění až na 24.místo z 36.startujících.

V příštím roce bude opět MČR v krosu rozděleno na jarní část, kde startují mladší žactvo, starší žactvo a dorost a podzimní část, kde startují junioři a dospělí. Do té doby přeji všem dobrou přípravu na sezonu roku 2019.


 

Honza Šebelka

Foto: Jiří Kottas 2018, jkottas.com

Partneři

Liberecký kraj Český atletický svaz Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy Město Liberec Adidas Lion sport Eliprom
AC Slovan Liberec