Facebook Youtube

Krajský přebor družstev mladšího žactva

Koncem září postoupila  družstva mladších žákyň a žáků do finále krajského přeboru družstev Libereckého kraje, které se konalo již tradičně v Turnově.
 
Děvčata odjížděla s ambicemi na medailová umístění. Záleželo však na tom, zda se sejdou v nejsilnější sestavě a zda vedoucí družstva zvládnou obsadit vhodně skladbu disciplín. Vše se nakonec podařilo a děvčata si vybojovala pěkné třetí místo za prvním TJ  Liaz Jablonec a druhým AC Turnov. Dokonce v průběhu soutěže děvčata byla chvíli  i na druhém místě. Nakonec rozhodlo o bronzové medaili 4,5 bodu. 
 
Mezi naše nejsilnější disciplíny patřila chůze na 2 000 m, kde Áďa Ditrichová zvítězila zcela s přehledem výkonem start - cíl v čase 13:12,33 min. Pěkné 6. místo obsadila ještě Verča Grobárová časem 14:26,16 min. Obě děvčata po té nastoupila v soutěži ve skoku vysokém, kde Verča  skočila 1,40 m a obsadila vynikající 3. místo, dále Áďa výkonem 1,28 m byla 7. Dále ještě krásné 6. místo obsadila Pája Tůmová výkonem 1,31 m. Velkou oporou družstva byla Lea Košková, která vyhrála oštěp posledním hodem za 29,61 m a na kouli brala 3. místo výkonem 10,65 m. 2. místo Terky Andrlové v hodu míčkem výkonem 43,09 m znamenalo také velký bodový přínos družstvu. Na míčku ještě slušně zabodovala Pája Rychterová, která za výkon 39,44 m obsadila 5. místo. Na 800 m jsme měli na startu Áďu Šeflovou, která také zabodovala velmi slušně 4. místem výkonem 2:40,80 min. A v neposlední řadě musíme vzpomenout postup do B finále v běhu na 60 m, kdy Kristýna Ročková vyhrála v čase 8,93 s.
 
Za velkou snahu musím ocenit i přístup  mladších žáků, kteří přijeli bojovat ve finále. Po celou sezónu chlapci nastupovali i v nízkém počtu, nenaplnili ani družstvo a přesto dokázali postoupit do finále KPD.
Krásný výkon předvedl začínající Pavel Křelina, který na 60 m skončil časem 8,81 s 2. v B finále. Dále velmi dobré umístění zaznamenal Vašek Novotný na 800 m, kdy doběhl ve velmi slušném čase 2:36,35 min. na 7. místě

Partneři

Liberecký kraj Český atletický svaz Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy Město Liberec Adidas Lion sport Eliprom
AC Slovan Liberec