Facebook Youtube

MČR ve vícebojích

Z celkem osmi kategorií jsme na M-ČR obsadili pouze kategorii juniorů, ale zato hned dvěma závodníky - startovali Dam Stádník a Jakub Trafina. Dovolím si stručný komentář k průběhu jednotlivých disciplion :
60 m - Danovi se povedl start, ale v konci už trochu docházely síly. Kuba se bohužel ve třetím kroku postavil (tím mu najednou skoro všichni ujeli) a tak se mu to pořádně rozjelo až na 40 m, škoda že se neběžela stovka, protože to by všem asi ujel. Výsledek - Kuba 7,60, Dan 7,61 OR
Dálka - stručně řečeno nic moc. Kuba se asi vyskákal v rozcvičení - dva rozběhy = 2x prkno a solidní skok. V závodě pak trošku doplatil na to, že skákal jako první a po objevení svého jména na tabuli čekal cca 3-4 min. na rozběhu již svlečený až se upraví doskočiště a vrchník ho pustí skákat. Pokus byl sice na prkně. ale do tréninkového měl daleko (542 cm). Další pokus byl úplně jiný rytmus a v posledním se sice opět prknu přiblížil, ale už to bylo "opatrné" a zbržděné. Dan se v rozcvičování jakž takž trefil k prknu až na třetí pokus. V soutěži byl prvním pokusem opět úplně mimo (proběh), druhý zacupitaný a stopu od prkna se mu nakonec měřil do soutěže (585 cm) a třetí byl opět o dvě stopy jinde (před). 
Koule - tak tady kluci opět začali závodit, i když je to na ně pořád ještě těžké. Nicméně technicky se to kouli začlo podobat a tak ze sektoru šli oba s osobáky (Kuba 8,50 a Dan 10,23)
Výška - v rozcvičování jsme trošku bojovali s rozběhy, ale na závod to už bylo rytmicky slušné, a tak jsme se snažili i o nějaké technické provedení. To se na nižších výškách i celkem dařilo. Ovšem jak stoupala laťka, tak Kuba stále více natahoval poslední kroky a Dan naopak šlapal moc pod sebe. I tak si ale Kuba skočil osobák (168 cm), ale mohlo to být i víc. Dan se na 177 zachránil třetím pokusem, ale při dopadu se zranil a bohužel tím pro něj víceboj skončil (i přes rychlá zásah fyzioterapeuta se záda zablokovala tak, že další pokračování možné nebylo. Tak snad ho to rychle pustí a do jednotlivců bude fit.
60 m př. - druhý den už pokračoval pouze Kuba a na překy se důkladně rozcvičil. Konečně se mu povedl aktivní náběh a i přes drobnou chybu na čtvrté pokořil 9 s. hranici - osobák 8,98 s.
Tyč - na první pokus v soutěži Kuba čekal po rozcvičení cca 3/4 hodiny. Takže tam stěží doběhl (vzhledem k probíhajícím závodům v chůzi měl možnost rozběhání dost omezenou), ale postupně se rozběhal a rozběhy i přechod na tyč nebyly zlé. K lepšímu výkonu chybělo se rozpomenout na práci na tyči (na podzim a i v lednu už to docela šlo). Ale i vzhledem k počtu absolvovaných tréninků jsme výkon 335 celkem brali.
1 000 m - tady bylo cílem pokořit 3 minuty. V početném poli se na startu Kuba dostal trochu do strkanice, ale nenechal se vybláznit a běžel tempo, jak jsme se dohodli. To pak udržel i ve čtvrtém kole a poslední kolo dokázal i trochu vystupňovat - výsledkem byl osobák 2:57,05 a také osobák v celkovém součtu 3 957 b. čímž v prvním juniorském roce obsadil 11.místo. Příští rok je tedy co vylepšovat, i když z dorostu přijde silná sestava (Doubek, Zuska, Špicar, …).
Toť můj pohled na víceboj a gratulace Kubovi k osobákům, Danovi pak přejeme rychlé zotavení, aby mohl za 14 dní zabojovat na M-ČR juniorů.

KONTAKT
________

Tel:
+420 489 201 227

E-mail:
atletika.lib@volny.cz

Sekretariát:
Lenka Landová +420 722 738 090
Karel Šebelka +420 725 338 777

ADRESA
_______


Atletický klub
AC Slovan Liberec z.s.
Jeronýmova 570/22,
460 07 Liberec

Partneři

Liberecký kraj Český atletický svaz Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy Město Liberec Adidas Lion sport Eliprom
AC Slovan Liberec