Facebook Youtube

Pěkné představení Vítka Pavlišty a Roberta Heczka na MČR v maratonu

Za pěkného, ale pro maraton až moc teplého počasí, se v neděli uskutečnilo MČR v maratonu v rámci Volkswagen maraton Praha. Barvy našeho klubu hájili Vítek Pavlišta s Robertem Heczkem. Oba zopakovali svá umístění z mistrovského půlmaratonu, tedy druhé a páté místo. Tentokrát bylo vše v pořádku a doufejme, že dresová „aféra“ je již minulostí.

Vítek si od startu hlídal své tempo, kdy deseti kilometry probíhal v čase 32:20 a půlmaratonem kousek pod 1:09. Před třicátým kilometrem doběhl dosud vedoucího brněnského Jirku Homoláče, který prožíval krizi a odskočení na záchod, a dalších deset kilometrů táhl malou skupinku prvních dvou Čechů a Holanďana Wassinga. Kolem čtyřicátého kilometru nastoupil Jirka Homoláč a vytvořil si menší náskok, který už značně unavený Vítek přes veškerou snahu nedokázal zlikvidovat a v rámci MČR doběhl na druhém místě v čase 2:20:30 hodin. V rámci celého Volkswagen maratonu Praha doběhl na desátém místě. Vítek s Jirkou předvedli krásný a napínavý souboj, který se musel líbit, a i když nakonec  časy obou nepatřily k těm nejrychlejším a  byly vzdáleny limitu na ME v Berlíně, tak musím Vítka pochválit za velkou bojovnost a výborný výkon v daných podmínkách. A i když byl v cíli Vítek zklamaný, že neudržel první místo a v závěru nestačil na Jirku, tak se nemá za co stydět.

Svůj dosavadní nejlepší maraton předvedl Robert Heczko. Od startu si držel své naplánované tempo, a když i na třicátém kilometru probíhal v nastaveném tempu bylo jasné, že dnes ho velký osobní rekord nemine. A pokud by ho nepotkaly křeče na třicátém šestém kilometru, tak by padla i vysněná hranice dvou a půl hodiny. Robert si v MČR doběhl pro vynikající 5.místo v novém osobním rekordu 2:30:45 hod.

Obou klukům patří obdiv a gratulace k parádním výkonům a až opadne únava, tak se jim v hlavě začne opět převalovat myšlenka o dalším maratonu, i když po doběhu o něm nechtěli ani slyšet.

 

KONTAKT
________

Tel:
+420 489 201 227

E-mail:
atletika.lib@volny.cz

Sekretariát:
Lenka Landová +420 722 738 090
Karel Šebelka +420 725 338 777

ADRESA
_______


Atletický klub
AC Slovan Liberec z.s.
Jeronýmova 570/22,
460 07 Liberec

Partneři

Eliprom
AC Slovan Liberec