Facebook Youtube

Atletické mistroství mládežníků v  Olomouci

Letos se vydala reprezentovat AC Slovan Liberec na mistrovství České republiky dorostů a juniorů velmi početná skupina mladých atletů. A naši atleti se rozhodně v konkurenci neztratili. Přivezli 5 cenných kovů (3 stříbra a 2 bronzy).

Tento ročník tzv. atletického gigantu, jak se přezdívá tomuto mistrovství (kvůli vysokému počtu účastníku – letos přes tisíc), byl specifický i v tom že program byl rozprostřen do tří dnů a dorostenecké kategorii přibylo semifinále na sprinterských tratích do 200 metrů včetně. Před všemi tedy ležel těžký úkol vypořádat se nejen s velmi nabitým a náročným programem, ale i s výhní panující na olomouckém stadionu.

Hned v první technické disciplíně se medailově zadařilo Petrovi Lankovi, který si v kladivu dorostenců vysloužil bronzovou medaili za výkon 56.44 metru, když zůstal 2 metry za svým osobním rekordem a potvrdil třetí místo v průběžných republikových tabulkách.

Druhou medaili, a to stříbrnou, vybojovala Pavla Cinkánová v chůzi na 10 000 metrů juniorek. Což byla naopak disciplína, která uzavírala celý páteční program. Pavla obkroužila 25 koleček za jednu hodinu čtyři minuty a padesát čtyři sekund.

Další medailovou radost přinesla štafeta juniorů na 4x100 metrů. Tato medaile byla největším překvapením, o to více si ji členové klubu vychutnali. Složení štafety bylo Tomáš Radostný, Jakub Demel, Jakub Trafina a Kryštof Jelínek. Klukům se povedli všechny předávky a za kvalitní čas 42.89 sekund se společně radovali z bronzové medaile.

Zbývající dvě medaile vybojovala dvojčata Šlapákova v nedělním programu. V 10:15 se na svoji trať o délce tři kilometry vydal dorostenec David Šlapák. V rychlém závodě, kdy se trojice medailistů dostala pod 9 minut doběhl David na pěkném druhém místě v čase 8:56,25 minuty, kdy ztratil na vítěze jednu sekundu.

Jeho sestra Magdaléna se rozhodně nenechala zahanbit a předvedla skvělý výkon na 400 metrů, který ji taktéž stačil na stříbrnou medaili v kategorii dorostenek. Majda si vylepšila svůj osobní rekord o více než sekundu (tento osobní rekord si navíc vytvořila v rozběhu) a časem 57.11 sekundy zaostala za vítěznou jabloneckou Vendulou Štanclovou jen o 12 setin. Majda bojovala o vítězství do posledních metrů a k vítězství jí nepomohl ani tygří skok do cíle.

Velmi blízko medaili byl na stovce dorostenců čtvrtý Kryštof Jelínek. Ve finále předvedl čas 11.26 v protivětru 0.9 metrů za sekundu. Ve finále nebyl sám, doprovodil ho skupinový kolega Tomáš Radostný, kterému se finále tolik nevyvedlo a dosáhl času 11.40. Kryštof ještě nastoupil do běhu na 200 metrů, v této disciplíně se probojoval do semifinále a za čas 23.17 (protivítr o síle 3.8 metrů za sekundu znehodnotil předvedený výkon), bohužel obsadil o 6 setin první nepostupové 9. místo.

Smolařem posledních republikových šampionátů se stává junior Daniel Petrželka, který do sbírky čtvrtých míst přidal jedno páté místo za výkon 442 centimetrů.

Šestá se umístila juniorka Emma Horáčková v disciplíně 3 000 metrů překážek, když si vytvořila nový osobní rekord 11:58,30 minut.

Těsně za branami finále zůstal juniorský sprinter-oštěpař Adam Kleprlík, který se díky zranění nemohl představit ve svých hlavních disciplínách – sprintech. Díky své všestrannosti se ale přece jen M-ČR zúčastnil ve své doplňkové disciplíně – hodu oštěpem. V soutěži si vylepšil osobní rekord na 52.73 metrů a skončil devátý. Stejné deváté místo a nový osobní rekord si do Liberce odvezl junior Jakub Demel, který skočil 193 centimetrů do výšky. Desátý na 110 překážek juniorů se umístil Jakub Trafina a hned za ním jedenáctý jeho tréninkový parťák Daniel Stádník. Dosáhli časů 15.46 a 15.58. V tyči juniorek uzavírala elitní desítku Kateřina Stuchlíková, která překonala laťku ve výšce 269 centimetrů.

Velké poděkování patří i všem trenérům, kteří své svěřence na šampionát připravili a v průběhu soutěží neustále podporovali, hecovali a snažili se jim poradit, jak nejlépe mohli.

Honza Trafina

Fotografie od Jakuba Trafiny si můžete prohlídnout zde

KONTAKT
________

Tel:
+420 489 201 227

E-mail:
atletika.lib@volny.cz

Sekretariát:
Lenka Landová +420 722 738 090
Karel Šebelka +420 725 338 777

ADRESA
_______


Atletický klub
AC Slovan Liberec z.s.
Jeronýmova 570/22,
460 07 Liberec

Partneři

Liberecký kraj Český atletický svaz Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy Město Liberec Adidas Lion sport Eliprom
AC Slovan Liberec